U Palečků

Chrudim Nehodnoceno
upalecku_profil_partydo_01jpg.jpg upalecku_profil_partydo_02jpg.jpg upalecku_profil_partydo_03jpg.jpg upalecku_profil_partydo_04jpg.jpg upalecku_profil_partydo_05jpg.jpg upalecku_profil_partydo_07png.PNG upalecku_profil_partydo_06jpg.jpg upalecku_profil_partydo_08jpg.jpg upalecku_profil_partydo_09jpg.jpg upalecku_profil_partydo_10jpg.jpg upalecku_profil_partydo_12jpg.jpg upalecku_profil_partydo_13jpg.jpg upalecku_profil_partydo_14jpg.jpg upalecku_profil_partydo_15jpg.jpg upalecku_profil_partydo_16jpg.jpg upalecku_profil_partydo_17png.PNG

Naším cílem je vytvořit především příjemné místo, kde je možné se jak denně stravovat, a to jak pro příznivce tradiční české kuchyně, tak pro labužníky preferující mezinárodní kuchyni. Místo je též vhodné pro romantické večeře ve dvou, pro posezení s přáteli, rodinné oslavy, rauty i firemní akce.


O nás

Naše restaurace a penzion se nachází v jednom z nejstarších domů v tomto historickém jádru Skutče – v pozdně gotické stavbě z 1. poloviny 16. století s dochovaným kamenným portálem. Historická část objektu je též známa pod názvem „Zvěřinův dům“ podle místního mecenáše, čestného občana a skutečského patriota Jana Zvěřiny (1877-1954), který zde žil společně se svým bratrem Josefem Zvěřinou, majitelem pily v Krouně. Náš dům však není jedinou památkou na činnost obou bratrů – společně pro město zakoupili a k veřejně prospěšným účelům darovali dům č.p. 934, kde dnes sídlí ZUŠ, v městském muzeu můžete shlédnout celkem 308 obrazů, které Jan Zvěřina daroval městu.

Nejvzácnější dominantou objektu restaurace a penzionu je ve výklenku pilíře umístěná socha sv. Jana Nepomuckého z roku 1747, která byla původně na mostku, který spojoval domy č.p. 3 a č.p. 133 (dnes MěÚ). Takový soubor historických poznatků, které souvisí s městem Skuteč pro nás bylo obrovskou výzvou při plánování rekonstrukce, kterou financovala naše společnost Comfotex. Objekt jsme zakoupili v roce 1990 ve značně zchátralém stavu. Od počátku bylo naším plánem objekt zrekonstruovat a provozovat v něm restauraci, která by se nestala jen pouhým místem pro oběd, ale umožnila by návštěvníkům ze Skutče a okolí setkávat se v příjemném stylovém prostředí s paralelou na historii zdejšího kraje. A to nejen při sklence dobrého piva a vína.O Penzionu

Ve stylové zahradě jsme vybudovali zastřešené posezení umístěné na kamennými zídkami obehnané terase – vše určeno pro letní měsíce a příjemné večery s grilováním. Romantiku venkovního posezení dotváří série keřů, stromů a jezírko s hejnem barevných ryb. Venkovní posezení má maximální kapacitu pro celkem 150 návštěvníků. Pro turisty z daleka či unavené hosty nabízíme ubytování v komfortních pokojích s moderním sociálním zařízením – celkem pro 29 lidí.

Vinotéka, naše vize

Náš přístup k vínu je založen na tom, že ve Skutči a okolí (kde se vždy pilo, pije a bude pít hlavně pivo) chceme lidem, kteří mají zájem, umožnit přístup ke kvalitním dobrým vínům a k vinné kultuře (tak rozvinuté v tradičních vinných zemí, jako je Itálie a Francie, ale i jinde ve světě, jako například v Austrálii, jižní Americe atd.). Začínáme a chceme jít cestou přijatelné a cenově dostupné nabídky pro všechny naše hosty.